Kdo jsme

Rok 2014

V roce 2014 jsme začali, tehdy ještě jako kolegové, v předchozím zaměstnání, na základě společného zájmu o body mods a kulturu kolem plugů obecně plánovat uskutečnění vlastního nápadu, jímž byla právě výroba originálních tunelů a plugů z přírodních materiálů, zejména ze dřeva. Jirka už měl na kontě několik kousků pro své kamarady a spolu s Petrem jsme měli představu o vlastní výrobě pro širší okruh zákazníků, nikoliv jen dovážet lacinné tunely z Asie. Vznikl rovněž náš název a také logo, jehož autorem je Vencoj, tímto mu děkujeme.

Rok 2015

V roce 2015 byl Petr delší dobu v Anglii, nicméně jsme se s nadšením pustili do návrhu vlastního webu, který se má krom lepší prezentace stát v budoucnu plnohodnotným systémem pro objednávky. Sháníme nová dřeva pro rozšíření nabídky. V dílně u Sedlčan se dostáváme ke starému, ale pro nás novému soustruhu a po mnoha pokusech a určité době vývoje prototypů vzniklých takřka na koleni, se začaly dařit první povedené kousky, které bychom se nebáli sami nosit, nebo nabídnout našim budoucím klientům a celková úroveň výroby šla nahoru. Ke konci roku jsme stěhovali dílnu do Hospozína, avšak ukázalo se, že vzdálenost od Prahy, kde jsme měli hlavní zaměstnání, byla příliš veliká a proto jsme nakonec přesídlili do pražských Strašnic na Kubánské náměstí.

Rok 2016

Hurá! Pořizujeme nový soustruh a daří se nám díky tomu držet laťku kvality zase o kousek výš. V srpnu konečně spouštíme web a přijímáme skrze něj první objednávky. Naše výrobky nově balíme do vlastních papírových krabiček a přidáváme také jojobový olej určený k péči o naše výrobky. Pouštíme se nyní do nových produktů: hřebeny na vousy, manžetové knoflíčky, klasické náušnice. Pravidelně vystavujeme na různých trzích typu Design Market a jsme díky tomu blíže naším zákazníkům. Soustavně uvažujeme o Donwood jako o hlavním zaměstnání a všechno tomu podřizujeme.

Rok 2017

Pořídili jsme malé cnc a to znamená nové výrobky, jako vlastní dřevěné brýle a další. Nová verze webu je spuštěna, expandujeme prodej i k našim sousedům na Slovensko. K brýlím na kterých pracujeme delší dobu přidáváme praktické vizitkáře a kožené peněženky. Do týmu jsme přibrali novou členku Kristýnu, která se stará o všechny produktové fotky a celkový design.

Děkujeme všem, kteří nás podpořili a určitě se máte ještě na co těšit! 🙂

DonWood crew